Odloty - sex spotkania

Temat: 240l pielęgnice
na chwilę obecną (tymczasowo)w akwa są:

akwa będzie jeszcze modyfikowane

-2 p. papuzie (jedna po przejściach, pogryziona w zoologiku przez tilapię, a drugą dostaąłm od rodziny żeby ta pogryziona nie była samotna) - zostaną sprzedane jak w 100 % pogryziona papuga wydobrzeje.

- gibiceps zabrany z 50l akwa (przebywał w zbiorniku 50l wraz z duzą ilościa pielęgnic i nie mógł się tam nawet obrócić przez ok 6-10miesięcy,a co tydzień był wyjmowany ręką i wieziony na giełdę. Pochodzi z tego samego sklepu co papuga)

- 3 kiryśniki

- 5 sewerum gold (3-5cm)


docelowo zostanie:
- para sewerum
- kiryśniki
- gibiceps

[ Dodano: 2009-12-06, 10:54 ]
Źródło: forum.e-akwarystyka.pl/viewtopic.php?t=11522Temat: [450l] pielęgnice pawiookie
Mały update. Zmieniła się nieco obsada akwa. Pawiookie niestety powędrowały do krainy wiecznych żywców a w akwa zawitały ponownie pielęgnice sewerum odmiany gold.
B. maculaty, które prezentowałem wyżej również zmieniły właściciela. Obecnie pływają w akwarium znajomego. Doszły natomiast dwa wielopłetwce senegalskie

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

5 x pielęgnica sewerum gold (przymierzam się do redukcji)
6 x płaskobok ozdobny
1 x mastacembelus favus
1 x mastacembelus pancalus
1 x allenbatrachus grunniens
2 x wielopłetwiec senegalski
1 x samotny samiec zbrojnika niebieskiegoSewki są już całkiem spore i powoli zaczynają ukazywać swoje piękno. Ruszyła również operacja o kryptonimie "żółtek" W przyszłą niedzielę powinniście już zobaczyć mroczną ciemność w akwa
Źródło: aquaforum.pl/viewtopic.php?t=12725


Temat: 240l pielęgnice
witam zakłada 240 z pielęgnicami

czy może być zestawienie:
2x sewerum gold
2x akara pomarańczowopłetwa
2x kiryśnik
Źródło: forum.e-akwarystyka.pl/viewtopic.php?t=11522


Temat: obsada do 240 litrów- nie wiem jak dobrać proszę pomóżc
Pod nazwą pielęgnicy sewerum w polskich sklepach są sprzedawane: Heros severus, Heros efasciatus, Heros notatus i Heros appendiculatus - na wszystkie mówi się pielęgnica plamooka. Nie dość że wyglądają prawie tak samo, to na dodatek wszystkie wymagają tych samych warunków. Jedyna różnica to być może we wzroście - niektóre osiągają 20 cm, niektóre nawet 30 - ale niekoniecznie wynika to z różnicy gatunku, co raczej chodzi o odpowiednią opieke w akwarium. Z racji że ich tyle, to dlatego pytałem o odmiane - green, gold, czy gatunki pokrewne. Na Heros efascistus też mówi się w języku polskim pielegnica plamooka, nawet w literaturze.

Stąd problem dla hodowców - bo pod tą samą nazwą (np pielęgnicy severum, pielęgnicy zielonej lub pielęgnic plamookiej) mogą w różnych sklepach pod tą samą nazwą kupić różne ryby. Dlatego by miećpewność ryby do hodowli powinno się kupić z jednego źródła - by przypadkiem nie pokrzyżować ze sobą różnych odmian czy gatunków.

Jeśli w sklepie w którym kupowałeś pisało że to Heros efasciatus to w zasadzie masz pewność co pływa w Twoim akwarium, jeśli jednak pisało "pielęgnica sewerum" to może to być każdy z powyższych gatunków. Nawet z dobrym albumem ryb może być prawie nie do odróżnienia z jakim gatunkiem mamy doczynienia, nalepiej byłoby znać nazwę miejsca poławiania ryb.

(bardzo podobna sprawa jest z pokrewną pielęgnicą - pielęgnicą skośnopręgą - pod tą nazwą też sprzedawanych jest wiele podobnych gatunków - pisałem o tym niedawno na forum - jedyną rzeczą którąmoże zrobić hodowca to starać się nie doprowadzić do krzyżówek - choć krzyżówki różnych gatunków też już w sklepach pewnie są).

[ Dodano: 2007-04-27, 10:38 ]
Tu na zdjęciach po lewej masz wszystkie te gatunki na zdjęciach, są też podpisane jakie to odmiany i nawet z jakich rzek poławiane (niestety po niemiecku, ale można się doczytać), ciekaw jestem do których te Twoje są najbardziej podobne?

http://www.ak-grosscichliden.de/Heros.html
Źródło: aquaforum.pl/viewtopic.php?t=7620