Odloty - sex spotkania

Temat: Forumowy spływ kajakowy?
ja mam własny kajak, jakąś zwiewną istotkę mogę przygarnąć na pokład , pewnie jeszcze więcej się sprzętu na forum znajdzie, może dałoby się bez wypożyczania ? 45 zł piechotą nie chodzi, chyba żeby było tak wielu chętnych to można zrobić spływ mieszany, jaka jest głębokość minimalna na tym odcinku ? woda czysta ?

znalazłem opis spływu Pilicą , jedno zdanie jest zniechęcające "Odcinek Szczekociny - Koniecpol pominęliśmy, mimo że na mapie prezrntował sie ciekawie: sporo drzew, brak osad w pobliżu rzeczki, łączki, mokradełka. Przewodniki zgodnie oceniają wysoko uciążliwość tego fragmentu."

więc może być trudno, z drugiej strony, możliwość wypożyczenia kajaków to podstawowa zaleta

znalazłem też ocenę czystości Pilicy poniżej Szczekocin, 2 i 3 klasa, czyli można śmiało pływać
Źródło: forum_old.jurapolska.com/viewtopic.php?t=3468Temat: Miejsce V Zlotu - Camping Sielanka w Warce
Korzystając z uwag kolegi Baja (o organizacji zlotów) przekazuję informacje:

Na miesiąc przed planowanym terminem podać na Forum:

-właśnie to czynię

Określić ilość załóg mogących uczestniczyć w imprezie z uwagi na warunki lokalne przyjąć warunki i wyliczyć

- przygotowanych jest 250 miejsc na kampery i przyczepy

podać dokładnie termin rozpoczęcia i zakończenia imprezy, oraz możliwość wcześniejszego przyjazdu i przedłużenia pobytu:

- można przyjechać dowolnie wcześniej i dowolnie długo zostać

podać dokładnie drogi dojazdowe, wydrukować mapkę, podać współrzędne GPS

- wszystko wraz z mapką i koordynatami jest tutaj: http://camperpark.pl/main...&y=51.78002&z=8

plan imprezy:

- ramowy plan WARKOT2009: http://www.kemping-nad-pilica.pl/index.php?pid=107

podanie do wiadomości kosztów uczestnictwa i co w ramach tej opłaty organizator gwarantuje - opłata obowiązkowa

- 15 zł od osoby za dobę pobytu (dzieci od lat 12) innych opłat brak

podanie dodatkowych kosztów związanych z uczestnictwem w wycieczkach,spływach, opłatach przewodników, transportu itp w których uczestnik nie musi uczestniczyć - nie opłaca

- będzie wiele atrakcji dodatkowych - np. kajaki - nie jestem w stanie podać teraz cen

W rejonie planowanej imprezy/zlotu organizator musi zapewnić:
rozlokowanie pojazdów na terenie utwardzonym, w miarę równym, dającym się wypoziomować (kampery i zespoły samochodu + przyczepa to nie pojazdy terenowe, duża możliwość uszkodzenia pojazdu):

- teren jest OK. To kemping.

udostępnić punkty tankowania wody pitnej - konieczne aktualne badanie przydatności do celów spożycia przez San.-Epid.

- jest to miejski wodociąg - badania dostepne w miejscich wodociągach

określić odpowiednią ilość podłączeń do sieci 230V (bardzo znaczne spadki napięcia są powodem uszkodzenia bloków energetycznych w pojazdach)

- OK. 250 stanowisk.

punkty spustu "szarej wody" i WC serv.

- wyznaczone i oznakowane

podać czy są dostępne sanitariaty w budynkach, czy dysponują zmywalniami, umywalkami, prysznicami, ciepłą wodą, WC - przez cały czas, czy w określonych godzinach:

- sanitariaty (24h) w KLIMATYZOWANYCH budynkach (15 szt stanowisk męskich i 15 szt. damskich) podobnie z prysznicami, woda ciepła z układów Solarnych (8 zestawów - ponad 3 000 litrów), węzły kuchenne

Jeżeli impreza odbywa się nad rzeką lub jeziorem - czy woda jest dopuszczona do kąpieli, czy istnieje kąpielisko, strzeżone/niestrzeżone

- kąpielisko niestrzeżone - wysoki stan w maju

Czy teren biwaku jest trawiasty, zalesiony, oświetlony, strzeżony/niestrzeżony, bezpieczny

- jest to kemping więc strzeżony i oświetlony, trawiasty i częściowo zadrzewiony - bezpieczny

zapewnienie dróg ewakuacji

- zapewnione

Czy istnieją pomieszczenia świetlicowe w budynkach stałych, pod namiotami lub wiatami

- tak będzie to caravaningowe miejsce biesiadne

Czy istnieje możliwość rozpalania ognisk

- grille można rozpalac przy samochodach ognisko w wyznaczonym miejscu

Zapewnić punkty p. pozarowe

- są przy sanitariatach

Czy w pobliżu są obiekty takie jak: sklepy spożywcze, bary, restauracje itp. - w jakiej odleglosci

- do starego rynku Wareckiego - około 500m

Podać do wiadomości uczestnikom nr telefonów: Pog. Rat., Policja, Straż Pożarna, ambulatoryjnej pomocy medycznej i ewentualnie technicznej

- podaję 112

W jakiej odległości znajduje się stacja benzynowa i pnkt wymiany butli lub tankowania gazu.

- ORLEN (około 1,5km)

Zapraszam wszystkich - do zobaczenia
Źródło: forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3825


Temat: Łódź na targach turystycznych
Jak się promujemy na targach turystycznych?

Aleksandra Hac
2008-10-16, ostatnia aktualizacja 2008-10-17 09:00

Na największej międzynarodowej imprezie w kraju nasz region miał jedno z najokazalszych stoisk. I chyba jedyne, które nie zaprezentowało na zdjęciach swoich atrakcji. Mogło podobać się młodym, ale już niekoniecznie zainteresować i zachęcić starszych

W hali Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawiły się polskie miasta i regiony oraz europejskie kraje, a nawet kilka afrykańskich. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą Tunezji, Turcji, Czech, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Grecji czy też Senegalu. Reklamowały się bajecznymi krajobrazami uwiecznionymi na licznych zdjęciach, czystymi plażami, zielonymi wybrzeżami czy też turystycznymi atrakcjami i zabytkami.

Targi turystyczne, jak każda podobna impreza, już od wejścia torpedują zwiedzających kakofonią kolorów i dźwięków. Zlewające się barwy i mocne światło zamiast przyciągać wzrok, męczyły oczy. Ot, targowa rzeczywistość. Do niej zaliczają się również dobiegające z wielu miejsc dźwięki - fortepianu, bębnów, muzyki pop, głosów z megafonu, basów i wielu innych. Jak w tym barwno-dźwiękowym chaosie reklamowały się konkurujące z łódzkim stoiskiem regiony i miasta?

Zachodniopomorskie - morze przygody. Tak głosi slogan. Na stoisku zachęta do odpoczynku na północy kraju - ponad głowami zwiedzających efektowne zdjęcia krajobrazów, na stoiskach foldery z atrakcjami turystycznymi, maskotki, krówki i mapy. Przy tym stoisku zaczepił mnie kapitan statku i zaproponował zabawy: w szukanie bursztynu oraz ułożenie kilkunastu gwoździ na główce jednego wbitego w kawałek drewna. - Proszę pamiętać, że to zadanie dla początkujących marynarzy należało rozwiązać na morzu, a tam cały czas buja - zaznaczył, kiedy zastanawiałam się nad odpowiedzią na łamigłówkę. Po chwili kapitan zdradził mi tajemnicę konstrukcji z gwoździ: "Dla Boga i marynarzy nie ma rzeczy niemożliwych", przy okazji opowiadając kilka ciekawych morskich anegdot i o tym, jak odróżnić bursztyn od zwykłego kamienia. Kołobrzeski Kapitan Gaduła sprawdził się bezbłędnie.

Wspomniane już wcześniej Karkonosze jako swojego ambasadora wybrały włochatego jaskiniowca. Ustka do spółki ze Słupskiem - przebraną za syrenę panią, która wylegiwała się na leżaku. Taka syrenka to monotonne życie ma Pojezierze Kaszubskie kusiło zielonymi pejzażami, szlakami kulturowymi Pomorza i zapewniało: Pomorskie - dobry kurs. Równie pięknymi krajobrazami i atrakcjami turystycznymi zachęcało do odwiedzin Kujawsko-Pomorskie.

Ziemia Kłodzka - ludycznymi dekoracjami, ceramiką i zdjęciami Gór Stołowych. Wielkopolska - średniowiecznym muzykowaniem młodych pań w strojach z tamtego okresu, dybami z Kalisza i jeziorami. Podkarpackie postawiło całkowicie na folklor. Pod drewnianym dachem stanęły drewniane ławy i stół, drewniane stoiska i drewniany płotek. Był też do degustacji chleb. Z mąki - nie z drewna. Śląsk reklamował się podobnie jak inne regiony zdjęciami pięknych krajobrazów, zabytkami i skałkami w Jurze, tak chętnie odwiedzanymi przez miłośników wspinaczki.

Na tym tle oryginalnie wypadło łódzkie stoisko. Ale to niekoniecznie musi oznaczać jego zaletę. Przyciąga uwagę jako jedno z tych, których reklamę zawieszoną pod sufitem widać już z daleka. Gdy podejdziemy bliżej, zobaczymy czerwone i żółte ściany, czyli tło stanowiska regionu i miasta. Puste ściany. Ani na nich, ani gdziekolwiek indziej nie umieszczono choćby jednego zdjęcia, prezentującego atrakcje województwa.

Jest za to komiks. Jego bohaterem jest Ryuichi Kawabata, japoński student reżyserii z łódzkiej szkoły filmowej. Młodzieniec w wolnym czasie poznaje Łódź i region - wszystko to na kolejnych planszach. W Wieruszowie od łowcy dowiaduje się o możliwości polowań na zwierzynę, a w Kutnie o Małej Lidze Baseballu. Ryuichi chce pojeździć konno i odkrywa, że w Łódzkiem może połączyć to i spływ kajakowy. Na ostatnim obrazku nasz student pokonuje rzekę na koniu przytwierdzonym do kajaka

Od piotrkowskiej nauczycielki student dowiaduje się o zabytkach tej ziemi, a w kolejnym z komiksów o kolegiacie w Tumie i Borucie - łęczyckim diable. W okolicach Tomaszowa odwiedza rezerwat rzeki Pilicy i niebieskie źródła. W Łodzi, która oferuje "swobodę wyboru", udaje się do Manufaktury, imperium Karola Scheiblera, na ul. Piotrkowską, i wreszcie decyduje: Zostaję po studiach w Łodzi!

Na naszym stoisku znalazło się również miejsce promocji Łodzi jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku. Ścianę pokryło tam logo akcji i wizerunek Kapitana Kultury, który pojawił się również w żywym wcieleniu, a nie tylko rysunkowym. Obok stanęły wygodne pufy i automaty do gry w pin-ball, reklamujące dwa zbliżające się festiwale - Explorers i Camerimage.

Co niestety było do przewidzenia, w folderach z łódzką ofertą turystyczną znalazły się nieaktualne informacje. A to już niestety niechlubna nasza tradycja. I tak w wydaniu z tego roku przewodnika "Łódź - pyszne miasto" zapraszamy do nieistniejących m.in. Esplanady na obiad i Honey Bunny na weekendowe imprezy.

Zapytana o aktualność zawartych w nim danych, pani obsługująca stoisko egzamin z części gastronomicznej zdała bezbłędnie. Z części rozrywkowej - oblała.


Stoisko Łodzi na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,2287.html